A helyszín Dél-Afrika, egy fiktív polgárháború idején. Michael K egy kitaszított, nincs igazán helye a társadalomban. Járt már nevelőotthonban, évekkel később újabb szörnyű csapások várnak rá.
Lakhelyéről indul útnak beteg édesanyjával, annak szülőföldjére. Ez a küldetés nem is olyan egyszerű a mozgásában korlátozott anyjával, és az sem könnyíti meg az utat, hogy bizonyos területek átlépéséhez engedélyek kellenek. Végül Michael K egyedül marad, majd miután elfogják, és táborba zárják, szökése után a Visagie-farmon lel menedékre, ott is egy föld alatti bunkerben, tökön és csúszó-mászókon éldegélve. Nem is kell mondani, hogy mikor felfedezik, és kórházba szállítják, csont és bőr, rendes ételt nem is tud magában tartani…
Tovább nem spoilerezek, mert egy nagyon jó regénnyel állunk szemben. A könyv hangulata komor, negatív, de a sorok közt ott rejtőznek a pozitív dolgok is. Bár tény, hogy nincs sok belőlük, de azért ott vannak.Véleményem szerint jó lenne filmre vinni, egész biztosan megérné, jól össze lehetne hozni. Csak kéne egy őrült, aki a csont sovány, elállatiasodott főszereplőt játszaná. Egyből eszembe jutott Christian Bale „A gépész” című filmben…
Az íróról: J. M. Coetzee
A könyv címe: Michael K élete és kora
Art Nouveau Kiadó, 352 oldal, 1699 Ft
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.