„Az emberi élet végtelen félreértések sorozatának körforgása.”
Bölcsességek, gondolatok minden napra és a mindennapokra. Röviden így is jellemezhető Márai Füves könyve.
Gyógyító gondolatok. Hogy mennyire? Neked kell rájönnöd, neked, a saját józan eszeddel. Talán jobb ember leszel, ha elolvastad. Persze garancia nincs rá. Még csak azt sem tudom alátámasztani, hogy a mai rohanó világunkban is megállják e gondolatok a helyüket. Az életből kiragadott kérdésekre itt megtalálod a választ.
Nem is tudok tippet adni, miként olvasd a könyvet. Olvashatod, ha jó vagy rossz kedved van, egybe az egészet, vagy minden nap egy gyógyító gondolatot. Rád van bízva. Így vagy úgy, hasznodra fog válni, és ki tudja, lehet, hogy megváltoztat, mint embert. Vagy a gondolkodásmódodat…
S akkor röviden, a könyvből kiragadva, hogy mi is a célja e könyvnek:
„Olvasó, ez a könyv szeretne őszinte lenni. Egy ember írta, kinek tudása szerény és véges. Nem akar mást ez a könyv, mint mind a megszámlálhatatlan könyvek, melyek a régmúlt és félmúlt időben beszélni akartak az ember sorsáról a világban. Szeretné elmondani egy ember, hogyan kell lakni, enni, inni, aludni, betegnek lenni és egészségesnek maradni, szeretni és unatkozni, készülni a halálra és megbékélni az élettel. Nem sok ez, mert az ember általában s e könyv írója különösen keveset tud csak önmagáról és a világról. De emberi feladatnak elég. Többre nem is vállalkozhatunk az életben.”
A könyv címe: Füves könyv
Az íróról: Márai Sándor
Helikon Kiadó, 167 oldal, 2990 Ft.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.